II miejsce LALKARZY na festiwalu w Żabnie

Oj, działo się działo!!! W dniach 18-19 marca br. w Żabnie odbył się 30.

Jubileuszowy Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Grupa Teatralna LALKARZE ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu uczestniczyła w drugim dniu przeglądu. „Lalkarze” pokazali festiwalowej publiczności swój najnowszy spektakl pt. „Odzyskany czas” na podst. opowiadania Agnieszki Stelmaszyk „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” z muzyką Bogdana Szczepańskiego w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków.
Młodzi aktorzy spisali się na szóstkę z plusem. Naszym zdaniem dzieci zagrały wspaniale, jesteśmy   z nich dumni. Przedstawienie wymaga niezwykłej dyscypliny  i  współpracy całego zespołu. Wyraziste, pełne ekspresji postaci wykreowane przez dzieci, precyzyjna animacja, ciekawa interpretacja oraz doskonała dykcja – tym „Lalkarze” wyróżniali się na tle pozostałych zespołów. Spektakl podobał się zarówno jury, jak i zgromadzonej publiczności. Drugie miejsce -  to również wielki sukces. Jesteśmy szczęśliwi.
Podczas jubileuszowej gali otrzymaliśmy z rąk Leszka Zegzdy – członka Zarządu Województwa Małopolskiego honorowe odznaczenia ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ. Czujemy się zaszczyceni. Nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, zobowiązuje i motywuje do dalszej pracy. Bardzo dziękujemy naszym dzieciom za to, że są i chcą z nami pracować, a my odwdzięczamy się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Warto przypomnieć, że w historii Małopolskiego Przeglądu wzięliśmy udział już po raz czwarty. W 2007 roku wystąpiliśmy z dwoma spektaklami zdobywając  pierwsze miejsce i Wielką Nagrodę Zająca Poziomki (przedstawienie „Podwórkowe przygody”) oraz specjalne wyróżnienie („Szewczyk Dratewka”). Oba spektakle zostały nominowane do udziału  w Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy  w Puławach. Rok 2008 zaowocował kolejnym sukcesem. Przedstawienie „Pierścień i róża” zdobyło dwie nagrody: pierwsze miejsce i Wielką Nagrodę Zająca Poziomki oraz nagrodę publiczności. Spektakl dostał również nominację do Puław. Po pięcioletniej przerwie w 2014r. zajęliśmy pierwsze miejsce (przedstawienie „Czarno na białym”) i otrzymaliśmy nominację od finałowego przeglądu Bajdurka w Nowym Sączu.

Anna i Jacek Krakowiakowie
Grupa Teatralna LALKARZE