Dożynki 2015

W dni 23 sierpnia 2015r. na boisku sportowym odbyły się Dożynki Gminne organizowane przez Wójta Gminy Spytkowice oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach.
Tegoroczne obchody rozpoczęły się przemarszem orszaku dożynkowego spod Urzędu Gminy Spytkowice do kościała na mszę świętą, która była odprawiana przez ks. Leopolda Koisa, podczas której starostowie dożynek tj. Henryka Kowalczyk i Tadeusz Żądło  przekazali dary ofiarne. Msza święta była oprawiana śpiewami góralskimi w wykonaniu zespołu „Krzesani”,  „Gosposi ze Spytkowic”, jak również pieśniami, które wykonała zaproszona grupa z Włoch, na koniec zagrała orkiestra strażacka OSP Spytkowice.
Po Mszy Św. odbył się przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcem i chlebem dożynkowym na boisko sportowe gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie wieńca dożynkowego władzom gminy. Jako pierwszy zabrał głos Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek, dziękując mieszkańcom za trud wkładany w codzienną pracę na roli oraz życzył wszystkim mieszkańcom udanych plonów. Następnie przemówił przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Pan Józef Kościelniak oraz Pani Poseł na Sejm Anna Paluch. Swą obecnością Spytkowickie Dożynki uświetnił także Pan Poseł Edward Siarka, były Wójt gminy Spytkowice Franciszek Sidełko, delegacja ze Spytkowic z powiatu wadowickiego z panem Wójtem Mariuszem Krystianem na czele, delegacja ze Słowacji na czele ze Starostą Orawskiego Białego Potoku Panem Janem Kašakiem.
Po części oficjalnej wystąpiła grupa ze Spytkowic z powiatu wadowickiego a następnie zespół regionalny „Krzesani”, „Gosposie ze Spytkowic” oraz grupa z Włoch. W przerwach występów odbyły się regionalne konkursy między innymi układanie kop siana, w którym wziął udział Wójt Gminy Spytkowice Pan Ryszard Papanek oraz przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Kościelniak. Następnie wystąpił zespół „Konwój”, gwiazda wieczoru „Andreo i Karina” oraz zespół „Po Zbóju”.
Podczas Dożynek przybyli mieszkańcy mogli poczęstować się degustacją potraw przygotowaną przez Catering Anna oraz Gosposie ze Spytkowic, najmłodsi mogli skorzystać z darmowych dmuchanych atrakcji, animatora, który prowadził z dziećmi zabawy oraz płatnych eurobungee i malowania twarzy.
Całą uroczystość prowadzili w sposób profesjonalny oraz adekwatny do imprezy Pan Jan Kowalczyk oraz Pani Beata Rzeszótko.