I Gonitwa Podhalańska

Dnia 6 września w Spytkowicach, malowniczej miejscowości położonej w okolicy Rabki, odbyła się pierwsza edycja biegu mającego upamiętnić poświecenie żołnierzy poległych w II. Wojnie Światowej na terenie Podhala. Nosił on nazwę I. Gonitwa Podhalańska.

Na stracie 5 kilometrowego biegu stawiło się 35 zawodników. Trasa, która przebiegała głównie przez drogi polne i leśne, nie należała do najprostszych.

Liczne podbiegi, nierówności terenu oraz miejscami występujace błoto, z jednej strony dawały się we znaki biegaczom, z drugiej jednak dostarczały wrażeń i były czymś nowym dla osób mających za sobą jedynie klasyczne, asfaltowe starty.

Na trasie można było spotkać wolontariuszy którzy czuwali nad zawodnikami, dopingując ich i wskazując im kierunek biegu.

Walka o zwycięstwo była zażarta: najszybszym mężczyzną okazał się Hubert Kuczkowicz, który przybiegł przed Szczepanem Nawarą oraz Tomaszem Buksą.

Wśród kobiet pierwsza przybiegała Amy Antolak, drugie miejsce zajęła Zofia Dziur, natomiast trzecie Aleksandra Pluta.

Na mecie na każdego z zawodników czekał pamiątkowy medal, butelka wody a także baton oraz przepyszny gulasz. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkową koszulkę.

Całego przedsięwzięcia nie udałoby się dokonać bez okolicznych firm, które pomogły w organizacji biegu. Były to: Sklep Spożywczy Grażyna Kracik, Kracik Spytkowice Maszyny Rolnicze, Dubiel Vitrum, Kompleks Beskid Spytkowice, Drew-Dom, Odnova, Przystań w Kabanosie, Printsoft oraz Eurobruk.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Spytkowice: Pan Ryszard Papanek. Zasponsorował on medale oraz nagrody dla zwycięzców.

I. Gonitwa Podhalańska spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno wśród zawodników jak i mieszkańców Spytkowic. Gwarantuje to, że w przyszłym roku po raz kolejny będziemy mieć możliwość kibicować zawodnikom, którzy zmierzą się z jeszcze ciekawszą trasą.