Inauguracyjny start "Podhale Tour 2016"

Piąta edycja szosowych zawodów kolarskich rozpoczęła się w dniu 22 maja 2016 na terenie Gminy Czarny Dunajec. Trasa liczyła 53 km i wiodła z Wróblówki przez Czarny Dunajec, Miętustwo, Ciche, Czerwienne, Bustryk, Żąb, Nowe Bystre, Ratułów  i z powrotem do mety na Domańskim Wierchu.
Wyruszyło na trasę 129 zawodników, ukończyło 124. Klasyfikacja generalna odbędzie się po ukończeniu wszystkich 4 etapów. Przy dekoracji zwycięzców nie zabrakło przedstawicieli władz Urzędu Gminy.
O dobrą oprawę techniczną i przyjazną atmosferę imprezy postarali się organizatorzy Podhale Tour – członkowie Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice.
Kolejne etapy rozgrywane będą w dniu 3 lipca 2016 w Rabce Zdrój , 24 lipca 2016 w Rabie Wyżnej i zakończenie wyścigu 28 sierpnia 2016 w Spytkowicach.
Równolegle w tym samym dniu zorganizowano dla dzieci „Mini Podhale Tour”, gdzie wystartowało około 70 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani medalami i dyplomami, ponadto każdy z uczestników  otrzymał nagrodę.

Na stronie internetowej http://podhaletour.tcorzel.pl dostępne są wszelkie informacje dotyczące Podhale Tour