Projekt „Już pływam” dla dzieci z Gminy Spytkowice

Od kwietnia tego roku dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Spytkowice po raz ósmy biorą udział w projekcie „Już pływam” w ramach zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Zajęcia z nauki pływania będą się odbywać do 30 czerwca 2017 r., w godzinach popołudniowych w dniach trwania nauki szkolnej oraz w soboty, na basenie krytym w Kompleksie „Beskid” Stanisław Majchrowicz Sp. J. w Spytkowicach.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów nie umiejących pływać lub słabo pływających. W projekcie uczestniczy po 15 uczniów z każdej ze szkół podstawowych, którzy pod okiem wykwalifikowanego instruktora nabędą podstawowe umiejętności pływackie. Dzieci zostały podzielone na 3 grupy, po 15 osób. Projekt przewiduje przeprowadzenie 20 godzin zajęć dla każdej z grup. Chcąc ograniczyć koszty transportu uczniów na basen, zaplanowano, iż zajęcia w ramach każdego z kursów we wszystkich trzech szkołach będą realizowane w formie 10 zajęć dwugodzinnych. Koszty udziału dzieci w zajęciach pokrywa Gmina Spytkowice, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz rodzice uczniów, biorących udział w Projekcie.

Zakładane rezultaty realizacji Projektu:
1.    Zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich.
2.    Wzrost bezpieczeństwa dzieci, poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk.
3.    Rozważne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Łączna wartość projektu to 15 236,00 złotych.