SUKCESY „LALKARZY” w Puławach

Po 9 latach grupa teatralna ze Spytkowic ponownie zawitała do Puław na Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy. Zespół zaprezentował festiwalowej publiczności dwa spektakle: „Kto, kto, kto robi hu, hu hu?” oraz „Pół żartem, pół serio”. To już 49 edycja ogólnopolskiego przeglądu. Trwający trzy dni festiwal, jak co roku dostarczył uczestnikom wielu teatralnych wrażeń i świetnej zabawy.
Rada Konsultantów 49 OPSL w składzie: Mieczysław Wojtas (przewodniczący) – reżyser, pedagog, Dariusz Skibiński – artysta, aktor, pedagog, Mateusz Tymura – aktor, reżyser, animator kultury nagrodziła przedstawienia „Lalkarzy”:
„Kto, to, kto robi hu, hu, hu?” w wykonaniu grupy młodszej - „… za oczarowanie widza kunsztem lalkarskim małych wykonawców i piękną kompozycją spektaklu”.
Grupę starszą – „… za trafne, wyważone nawiązanie relacji aktora z lalką w czystym stylistycznie i warsztatowo spektaklu „Pół żartem, pół serio”, zagranym z dużym poczuciem humoru”.
Specjalne wyróżnienie otrzymali również Anna i Jacek Krakowiakowie – „…za wyjątkowo efektywną pracę edukacyjno-artystyczną z dziećmi i młodzieżą, wzbudzającą pasję oraz miłość do sztuki lalkarskiej”.
Wyjazd do Puław był również okazją do zwiedzenia Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Jeszcze w czerwcu „Lalkarze” wystąpią podczas obchodów Dnia Dziecka w Spytkowicach oraz w finałowym przeglądzie „Bajdurka” w Nowym Sączu.
Więcej na naszym facebookowym fanpage’u „Grupa Teatralna Lalkarze”.
Grupa teatralna ze Spytkowic działa pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Grupa Teatralna Lalkarze