BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO WYKONANE W ZNIECZULENIU

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu  zaprasza do wzięcia udziału w projekcie finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”


BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO WYKONANE W ZNIECZULENIU

Które obejmuje;
1.)    Osoby w wieku 50-65 lat
2.)    Osoby  w wieku 40-49, które maja krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
3.)    Osoby w wieku 25-49 z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita nie związany z polipowatością-
Program realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Celem projektu jest podniesienie świadomości  w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i przełamanie barier powstrzymujących pacjentów z grupy docelowej przed badaniem przesiewowym na terenie powiatu nowotarskiego poprzez przeprowadzenie kampanii informacyjnej, wykonanie kolonoskopii u 1400 pacjentów i aktywizacja 45 lekarzy POZ.
Główne rezultaty projektu to zwiększenie liczby osób, które dzięki realizacji projektu zgłosiły się na badania przesiewowe raka jelita grubego.
Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy udać się do swojego lekarza rodzinnego lub pobrać dokumenty dostępne na stronie internetowej www.rakniewybiera.pl
 

Załączniki do dokumentu: