Rajd Swata 2018

Dnia 14 stycznia 2018 roku w Szałasie Pasterskim „U Trybuły” odbył się już VIII z kolei Rajd Swata połączony  z piknikiem rodzinnym, podczas którego zbieraliśmy datki na 26 FINAŁ WOŚP.
Rozpoczęliśmy piknik oficjalnym przemówieniem, podziekowaniami dla organizatorów, instytucji oraz osób które przyczyniły się do tej imprezy. Szczególne podziękowania skierowaliśmy  do Wójta Gminy Spytkowice - Ryszarda Papanka za sfinansowanie nagród dla dzieci oraz medali okolicznościowych. Następnie przeszliśmy do wspólnej rozgrzewki przy muzyce, którą to poprowadziła Aleksandra Pluta. Tak przygotowani do głównej atrakcji - rajdu oraz licznych atrakcji dla dzieci, ruszyliśmy z zabawą. Wszyscy mali i duzi, starsi i młodsi goście bawili się  fantastycznie wraz z animatorami Karoliną i Patrycją Brandys oraz Dominikiem Karolakiem. Podczas mini rajdu w lesie,  dzieci samodzielnie wykonywały różne zadania ucząc się pracy zespołowej, roli lidera oraz zdobywały umiejętności traperskie. Na zakończenie gry-mini rajdu każdy otrzymał nagrodę. Później przyjechała kolejna atrakcja - koniki z pobliskiej stadniny " Zagroda nad potoczkiem", na których dzieci miały okazje pojeździć i może zacząć przygodę jeździecką pod okiem Pani Małgorzaty Zając. Do czego gorąco  zachęcamy i polecamy! Uczestnicy rajdu głównego, pieszego z kijami trekingowymi spacerowali po okolicy Spytkowic ok 2 godziny po czym zasiedli do wspólnego posiłku. Ostatnią już atrakcją była  sztafeta 4x100m z kijami na torze pełnym przeszkód które trzeba było zespołowo lub indywidualnie pokonać, oczywiście w stylu góralskim akcent regionalnego stroju to był wyróżnik danej drużyny .
Całej zabawie dopisywała świetna pogoda, smaczne tradycyjne  przekąski oraz wolontariusze WOŚP ze sztabu Rabka Zdrój i oczywiście kolędnicy z zespołu góralskiego „Siekiernica” - skrzypce: Kinga Kałafut, Paweł Bogdał z siostrą i basista Jan ze Skomielnej. :)
Nie możemy doczekać się przyszłego roku !JUZ ZAPRASZAMY
GRUPA SWATA.
TEKST : KAROLINA I PATRYCJA BRANDYS

Szczególne podziękowania za pomoc i pracę społeczna kierujemy do:
komitet organizacyjny GRUPA SWATA
JAN TRYBULA
JANINA TRYBUŁA
HENRYK SAWIŃSKI
IRENA SAWIŃSKA
STANISŁAW SUTOR
KAZIMIERA SUTOR
JÓZEF ŁUKASZKA
ANDRZEJ ŁUKASZKA
PIOTR ŁAZARSKI
BOGUSŁAWA ŁAZARSKA
ANNA SUTOR
SZCZEPAN SUTOR
JAN BLAŃDA

WSPÓŁORGANIZATORZY:
ALEKSANDRA PLUTA
DOMINIK KAROLAK POLE POLE TOURS
WOŚP SZTAB RABKA
ZL SIEKIERNICA

WOLONTARIUSZE :
MAŁGORZATA ZAJĄC
SYLWIA DZIUR
KAROLINA BRANDYS
PATRYCJA BRANDYS
ZOFIA DZIUR
RAFAŁ