Otwarcie przedszkola

Dzień 16.09.2018 r. zapisze się w historii naszej miejscowości. To dzień poświęcenia nowego budynku Gminnego Przedszkola „Stokrotka”.

O godzinie 14:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św, której oprawę liturgiczną uświetnili; dzieci, rodzice, nauczyciele. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło, przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, samorządowych, władz oświatowych, naszych włodarzy na czele z Wójtem Panem Ryszardem Papankiem,  naszych wykonawców – projektantów i dyrektorów innych placówek oświatowych, nauczycieli,  rodziców oraz dzieci.

Po Mszy Św. w uroczystym orszaku w rytmie marsza granego przez orkiestrę OSP w Spytkowicach  przeszliśmy  pod budynek nowego przedszkola. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu przedszkola, długą, biało – czerwoną wstęgę przecięło 14 osób.

Poświęcenia obiektu dokonał Ksiądz Proboszcz Stanisław Wąsik.

Potem miały miejsce okolicznościowe przemowy. Grupa „Tęczowych Nutek”, pod opieką Pani Ani Solowskiej, podziękowała z entuzjazmem, prezentując przygotowany specjalnie na tę okazję piękny program artystyczny.

Po części oficjalnej był czas na zwiedzanie nowego budynku. Dzieci miały zorganizowane mnóstwo atrakcji. Były lody, słodkie przysmaki, malowanie twarzy i dmuchane zjeżdżalnie. Na zaproszonych gości czekał stół szwedzki przygotowany przez Panią Annę Koszarek.

Należy dodać, że uroczystość uświetnili swoimi występami: Zespół „Krzesani”, grupa „Mażoretek” z Podwilka, Orkiestra Strażacka.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w uświetnienie tej niezwykłej uroczystości.

                                                                                                                    Anna Solowska